sobota, 22 stycznia 2011

2011-01-23 sp500 i wig20 - kontynuacja

Wygląda na to, że przyszły tydzień będzie kluczowym tygodniem dla analizowanych indeksów. Miniony minął pod znakiem kontynuacji z wahaniem pod koniec tygodnia. Może ono sygnalizować koniec wzrostów, ale z taka interpretacja powinniśmy poczekać przynajmniej do początkowych sesji następnego tygodnia.


Na wykresie indeksu sp500 pojawiła się największa korekta w piątej fali, która może zwiastować zmianę trendu (korekta jeszcze się nie skończyła):Do minimalnego szczytu (na poziomie 1320 pkt), pozostało 24 punkty, zobaczymy, czy poziom zostanie osiągnięty.

Niewielkie wahania indeksu sp500 wywołały znaczne zawirowania na indeksie wig20: 
Z powodu trudności w interpretacji głównie skupiam się na sp500, tym bardziej, że to on wyznacza ton polskiemu indeksowi. Tak jak pisałem przewidywany poziom szczytu o wartości 3085 pkt jest raczej nie osiągalny i spodziewałbym się szybciej zakończonego trendu wzrostowego.

4 komentarze:

 1. Ja obecną sytuację sp500 interpretuję jako krótką korektę (która może przejść w chwilową konsolidację) i zbieranie sił przed kolejnymi wzrostami. Analogiczna sytuacja jak pod koniec września ubiegłego roku. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie jest wykluczone, że będą kolejne wzrosty. Różnica jest jednak taka, że wtedy znajdowaliśmy się w połowie trzeciej fali, a teraz raczej kończymy piątą falę wzrostów. Z racji tego, że trzecia fala jest najczęściej najdłuższą falą, wtedy mogliśmy przewidywać dalsze wzrosty z większym prawdopodobieństwem niż teraz.
  Jak będzie tym razem, zobaczymy:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Sądzę, że przyszły tydzień będzie jeszcze wzrostowy na SP500. Byki będą chciały wytestować szczyt z knota świecy tygodniowej 2008-08-15 (1312 bodajże). Potem zasłużony odpoczynek/korekta.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardziej szczegółowo rozrysowane:

  http://na-plus.blogspot.com/2011/01/sp500-kiedy-korekta.html

  OdpowiedzUsuń