piątek, 28 stycznia 2011

2011-01-28 - gbpusd - możliwy trend spadkowy

W dzisiejszym wpisie powrócę do analizy rynku walutowego i skupię się na parze gbpusd. Wygląda na to, że po silnej korekcie w 2008 roku para zaczyna zyskiwać na wartości, choć z dużymi zawirowaniami...I tak na wykresie miesięcznym widzimy, że pierwsza fala nowego impulsu (lub dalsza część korekty) ma postać trójkąta:Lepiej widać to na wykresie tygodniowym:


Na tym też rysunku widać przewidywany przeze mnie ruch pary w dalszej przyszłości. Pytaniem na najbliższe dni jest czy dojdziemy do oporu czy wcześniej nastąpi spadek wartości i ukształtowanie się fali (4)?

Ostatnia fala na impulsie dziennym składa się z 3 fal zaznaczonych albo jako korekty, albo impulsy stąd dwa oznaczenia. W przypadku wykształcenia pełnej fali piątej wartość pary walutowej powinna znaleźć się pod oporem i jej nie przekroczyć, w drugim przypadku obserwujemy już ruch w kierunku wsparcia. Ten drugi przypadek wyrysowałem na kolejnym wykresie (H4):

Trójkąt powinien skończyć w okolicach cyfry v, następnie powinniśmy zaobserwować korekcyjny ruch w górę oraz dalsze spadki.

Brak komentarzy: