niedziela, 9 stycznia 2011

2011-01-09 sp500 i wig20 - dalsze wzrosty czy korekta?

W poprzednim wpisie analizowałem jak długo mogą potrwać wzrosty na indeksach sp500 i wig20. Przewidywałem zasięg dla indeksu sp500 w okolicach 1320 pkt, natomiast wigu20 - 3085 pkt. O ile amerykańskiemu indeksowi zabrakło już niewiele do szczytu, to wig20 zanotował mocną korektę.

Zacznijmy od tego pierwszego:


Indeks pnie się do góry w bez specjalnych korekt. Dopiero ostatnio pojawiało się mocniejsze wahnięcie. Na razie bym się tym nie przejmował i czekał na osiągnięcie szczytu fali piątej. Wtedy powinna nadejść większa korekta.

Tymczasem gorzej wygląda sytuacja na wykresie wig20:


Możemy zaobserwować silną korektę oraz testowanie linii wsparcia kanału ograniczającego impuls wzrostowy. Wydaje mi się, że to nie jest jeszcze korekta kończąca cały impuls wzrostowy. Gdyby tak było sp500 nie zachowywałby się tak dobrze. Dopóki korekta nie pokona zasięgu fali 4 będzie to tylko korekta w fali piątej. Chyba, że na sp500 pojawią się spadki i również wig20 zacznie tracić, wtedy obecna korekta będzie początkiem większej korekty ABC.
Wygląda na to, ze zawirowania na wigu20 zostały wywołane przez rząd zmianami w emeryturach. Rynek zareagował fatalnie ze względu na to, że ofe będą miały mniej pieniędzy i mniej zainwestują na giełdzie. W efekcie straci cała giełda zaczynając od obrotów, wielkości kapitału obracanego czy siły rynku. Stąd pewnie obecne spadki.


W kolumnie po prawej stronie pojawił się nowy gadżet pokazujący  statystykę konta demo, na którym do końca marca będę testował strategię bazującą na falach Elliotta. Wybrane zagrania będą prezentowane na blogu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz