poniedziałek, 18 października 2010

2010-10-18 - EURUSD - wzmocnieje dolara w perspektywie miesięcznej

W dzisiejszym wpisie dotyczącym rynku walutowemu przyjrzę się parze eurusd.  Tak jak przy ostatniej analizie usdjpy rozpocznę od wykresu miesięcznych aby przejść do wykresu godzinowego.


I tak na pierwszym wykresie, miesięcznym, widzimy formację pięciofalową, a po niej korektę ABC. Aktualnie para znajduje się w fali C, co udowodnię kolejnymi screenami. 

Wykres tygodniowy pokazuje zakończoną falę B, którą możemy łatwo rozbić na trzy podfale: [A], [B] oraz [C]:

Natomiast wykres dzienny prezentuje falę B rozdzieloną na podfale wraz ze składowymi:


Warto zwrócić uwagę na rozszerzoną falę C, sprawiała ona kłopot wielu analitykom. Jeśli komuś udało się wychwycić ten ruch, ma powodu do radości.

Na wykresie 4godzinowym zaprezentowałem rozszerzenie fali: widzimy podfalę 3 (oznaczoną i-ii-iii-iv-v), oraz podfalę 4 i 5 fali C:


Po fali B najwyższego cyklu następuje 5 falowa fala korekcyjna C, na wykresie godzinowym możemy zaobserwować pierwszy impuls jej podpodfali oraz korektę 2 składającą się z fal abc:


 Podsumowując: co wynika z powyższych screenów? Po pierwsze zmiana trendu eurusd na spadkowy. Po drugie zasięg spadku - pewnie będzie to ok 1,300, ale to jest już mniej istotne od samego faktu zmiany trendu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz