sobota, 16 października 2010

2010-10-15 - sp500, wig20 - korekta na horyzoncie?

W zeszlym tygodniu przepowiadałem spore wzrosty na sp500 wynikające z formacji głowy. Wygląda na to, że będziemy musieli na nie poczekać, ponieważ może zbliżać się korekta. 

Popatrzmy na wykres sp500:


Widzimy, że fala trzecia przebiła kanał określony przez pierwszą i drugą falę. Jest to sygnał, że może nastąpić koniec fali trzeciej. Z drugiej strony stosunek fali drugiej do pierwszej to 1,2, do złotej proporcji (1,618) brakuje osiągnięcia poziomu 1231. Pytanie tylko czy rynek jest na tyle silny, aby ten poziom został osiągnięty w tej fali?

Trochę inna sytuacja jest na wig20:


Tutaj kanał fali nie został przebity przez fale trzecią. Z drugiej strony rozbicie fali trzeciej na podfalę może wskazywać na jej bliski koniec i korektę w fali 4. Fala 2 i 1 są prawie równe - stosunek fali 2 do 1 wynosi 1,02. Gdyby fala 2 miała mieć długość 1,618* długość fali pierwszej, to musiała by sięgać do poziomu 2894, co również nie powinno się w tej chwili wydarzyć, natomiast w fali 5 jak najbardziej.

Być może korekta nie nadejdzie w ciągu tygodnia, jedna spadki są całkiem prawdopodobne, dlatego jeśli ktoś zamierza w najbliższym czasie zakupić jednostki uczestnictwa jakiegoś funduszu inwestycyjnego, powinien poczekać na spadki.

2 komentarze:

  1. no to czekamy. tylko już od paru miesięcy słychać o korekcie, a wciąż jej nie widać

    OdpowiedzUsuń
  2. Zależy jakiej korekty oczekujesz:) Ostatnia większa korekta była w drugiej połowie sierpnia, więc nie tak dawno. Z drugiej strony od kwietnia do lipca, trwała dosyć duża obniżka na rynku. Teraz pewnie wig20 spadnie do ok 2500 pkt.

    OdpowiedzUsuń