środa, 13 października 2010

2010-10-13 - USDJPY - punkt zwrotny?

Analizę wybranych par walutowych rozpocznę od analizy sytuacji na parze USDJPY. Tak jak poprzednio skupię się na analizie top-down:


Na zrzucie ekranu widzimy trend spadkowy na wykresie miesięcznym, zapoczątkowany w maju 2007 roku. Z tego wykresu nie będę analizował jak długo trend może jeszcze trwać, chodziło mi o zaznaczenie głównego kierunku na parze walutowej.

Następnie popatrzmy na wykres tygodniowy:


Możemy zaobserwować impuls spadkowy, rozpoczęty w kwietniu. Widzimy, że zbliżamy się do końca impulsu.

Potwierdzenie zdobywamy patrząc na wykres dzienny, na którym lepiej widać wszystkie fale impulsu:


Z tego wykresu możemy wywnioskować, że również podfala nr 5 się kończy i możemy oczekiwać jej pełnego uformowania, dokładniejsze jej rozłożenie widać na niższym interwale czyli H4:


Okazuje się, że kolejna podfala ma nr 5. Punkt, w którym się znajdujemy jest przełomowy, ponieważ kończy się w nim fala piąta na wykresie tygodniowym, co może oznaczać bardzo mocną zmianę trendu. 

Wykres na interwale H1 sugeruje, że podfala 5 z wykresu H4 już dobiegła końca i rozpoczęła się korekta, na razie horyzontalna:


Na potwierdzenie zmiany trendu musimy jeszcze poczekać, jednak znajdujemy się w dość interesującym momencie, dobrze jest jednak mieć świadomość, że może ona nastąpić.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz