niedziela, 14 listopada 2010

2010-11-14 sp500 i wig20 - w końcu korekta?

W zeszłym tygodniu pisałem o różnym zachowaniu indeksu sp500 oraz wig20 i o trudnościach z interpretacją wykresu. Wygląda na to, że sytuacja się sama wyjaśnia i właśnie nadchodzi korekta. Jako, że nie ma jeszcze wszystkich sygnałów potwierdzenia takiego zachowania, jest to tylko przypuszczenie lub ewentualność. Myślę, że w tym tygodniu rynki wyjaśnią sytuacją: czy dalej będziemy skakać rysując nowe szczyty i dołki, czy też przyjdzie korekta.

Tradycyjnie popatrzmy najpierw na wykres sp500:


 W prostokącie zaznaczyłem największą korektę w dotychczasowej fali.Z racji tego, że właśnie się w niej znajdujemy ciężko przewidzieć jaki będzie jej zasięg. Może to być to fala czwarta. Jest to o tyle prawdopodobne, że zasięg fali 3 to niemal dokładnie 161,8% fali pierwszej. Widzimy idealny zasięg wg poziomów Fibonacciego. Z tych sygnałów można wyciągnąć wnioski, że to jest fala czwarta i korekta jeszcze potrwa, przynajmniej do poziomu 1155.

Tymczasem wig20 zachowuje się inaczej:


I tutaj też widzimy korektę, ale nie jest ona większa od poprzedniej korekty (obie zaznaczone prostokątami). Jeśli obecna korekta okaże się większa od poprzedniego prostokąta (wg zakresu wartości indeksu), to będziemy najprawdopodobniej w fali czwartej. Wtedy minimalnym zasięgiem spadku będzie poziom oznaczony niebieską poziomą linią (2617).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz