czwartek, 10 maja 2012

Przegląd serwisów wymiany walut - część 1

Pod koniec zeszłego roku Meritum Bank zdobył drugie miejsce w konkursie Newsweeka "Przyjazny Bank Internetowy 2011" (przegrywając tylko z Mbankiem). 

Idąc za ciosem bank przygotował nowe rozwiązanie dla przedsiębiorstw umożliwiające negocjację kursu wymiany walut. Uruchomił serwis www.meritumwaluty.pl informujący o możliwości wymiany walut w banku. Produkt wchodzi w skład platformy internetowej dla firm, a jego główne cechy to:


  • możliwość negocjacji kursu wymiany od 2000 EUR lub USD - jest to z pewnością nowość na rynku;
  • możliwość wymiany przy pomocy dedykowanego dealera walutowego - oczywiście również można dokonać transakcji przez platformę internetową;
  • większe bezpieczeństwo niż wymiany w kantorach internetowych - wszystkie transakcje odbywają się pod nadzorem KNFu i NBPu.
Jak przebiega ten proces można zobaczyć na filmiku.

W porównaniu do popularnych ostatnio kantorów internetowych (np. Walutomat.pl), przewagą wszystkich banków jest szybkość wymiany - pieniądze mamy na koncie walutowym i po wymianie od razu znajdują się na rachunku w PLN, skąd możemy nimi zarządzać. Pieniądze nie opuszczają naszego konta w banku, nie trzeba czekać paru godzin  na zaksięgowanie pieniędzy przy wpłacie i wypłacie jak w przypadku Walutomatu.

Korzystając z obsługi dealera walutowego możemy być na bieżąco z informacjami na rynku. W przypadku korzystnego kursu, dealer sam zadzwoni do klienta i poinformuje go, że może wymienić pieniądze.

Są  to główne plusy rozwiązania Meritum Banku, minusem są wyższe koszty wymiany niż w Walutomacie (w przypadku, kiedy nie decydujemy się negocjować kursu transakcji). Stąd osoby szukające wymiany po zwykłym kursie pewnie zostaną przy Walutomacie, natomiast osoby zainteresowane indywidualną obsługą i możliwością negocjacji kursu pewnie wybiorą ofertę Meritum Banku.

2 komentarze:

  1. Wielu z nas coraz częściej jeździ za granicę aby tam pracować i zarabiać pieniądze. Mogą to być wyjazdy sezonowe, albo możemy zdecydować się na wyjazd z naszego kraju na stałe. W obu sytuacjach będziemy potrzebowali lokalnej waluty, kraju do którego jedziemy. Najlepiej jest się w nią zaopatrzyć w sposób szybki i łatwy w kantorze internetowym.

    OdpowiedzUsuń
  2. Pracuję w Niemczech i rzeczywiście korzystam z kantora internetowego, jak dla mnie to jest super wygoda, z jakich kantorów korzystacie, macie jakieś opinie?

    OdpowiedzUsuń