sobota, 16 kwietnia 2011

2011-04-16 - sp500 i wig20 - lekkie spadki na indeksach

W poprzednim tygodniu indeksy traciły na wartości: sp500 mocno poleciał w dół (ponad 38%), natomiast wig20 stracił na wartości po czym przeszedł w trend horyzontalny. 

Zacznijmy od wykresu sp500:


Wróćmy do rozważania czy jest to nowy impuls, czy dalej tkwimy w korekcie. Ostatnie wzrosty nie przekroczyły szczytu fali 5 i impuls wzrostowy składał się z 5 podfal. W tej chwili rozpoczęła się korekta, ale nie wiemy czy to już koniec spadków czy jeszcze nie. Aby dokładnie ocenić sytuację musimy poczekać na następna falę wzrostową. W tej chwili obecna korekta powinna zakończyć się przed dołkiem fali c, jeśli go przekroczy będziemy wiedzieć, że jest to korekta. Ta sytuacja nie jest jednak prawdopodobna ze względu na pięciofalową strukturę fali 1/B.Tymczasem na wykresie wig20 również mamy korektę:


Zgodnie z zasadą zmienności fal 2 i 4 obecna korekta przyjmuje postać fali płaskiej (w tej chwili nawet trójkąta). Jeśli fala 2 była zygzakiem (w tym przypadku była), to jest mała szansa, że fala 4 będzie zygzakiem (i vice versa). Po skończeniu korekty możemy oczekiwać dalszych wzrostów.

Brak komentarzy: